Испания и Италия играят при резултат 2:1 в полуфинален сблъсък от

...

Испания надви Италия в самия край - Хоселу бе героят за Ла Фурия Роха

Испания и Италия играят при резултат 2 :1  в полуфинален конфликт от Лигата на нациите.

Още в 4-а минута Леонардо Бонучи позволи фрапантна неточност, при която Йереми Пино лиши топката и съумя да резервира самообладане, с цел да приключи отлично с десния крайник, като не остави никакъв късмет на Джанлуиджи Донарума - 1:0 за Испания.

В 10-а минута Робин Льо Норман направи чутовна нелепост, като игра с ръка в личното си наказателно поле и съдията нямаше различен избор с изключение на да отсъди дузпа в интерес на Италия. Чиро Имобиле се нагърби с изпълението, като шутира великолепно, изпращайки вратаря в другия ъгъл - 1:1.

Само десетина минути по-късно Давиде Фратези бе изведен самичък против вратаря на Испания, като съумя да вкара топката в мрежата и да направи цялостния отбрат за Италия, само че попадението бе прегледано с ВАР и анулирано заради засада. Резултатът остана 1:1.

Алваро Мората стреля от ръба на наказателното поле в 27-а минута, само че Донарума внимаваше и съумя да избави, избивайки в корнер. Малко преди края на първото полувреме Рафаел Толой връхлетя върху отскочила топка и насочи мощен шут, който прелетя малко над напречната греда на Унай Симон.

Второто полувреме стартира стремително, като Микел Марино получи свръхестествен пас в наказателното поле в 48-а минута стреля от упор, само че Донарума съумя да направи блестящо избавяне, а при добавката Мората изкара топката в навън. Малко по-късно Родри пропусна от точката на дузпата, като опита атрактивен ножичен удар, само че топката профуча малко над напречната греда.

В 65-а минута Давиде Фратези насочи застрашителен удар от наказателното поле в средата на вратата, само че Унай Симон някакси съумя да избави това състояние. Само две минути преди края на постоянното време Родри опита удар от отдалеченост, който бе блокиран, само че Хоселу бе на идеалната позиция и резервира самообладание, като довкара топката във вратата. Имаше искания за засада, само че те не бяха уважани, нападателят бе в чиста позиция  - 2:1 за Испания.

Стартови сформира:

Испания:  23. Унай Симон, 18. Жорди Алба, 14. Аймерик Лапорт, 24. Робин Льо Норман, 22. Хесус Навас, 6. Микел Мерино, 16. Родри, 15. Йереми Пино, 9. Гави, 19. Родриго, 7. Алваро Мората

Италия:  1. Джанлуиджи Донарума, 15. Франческо Ачерби, 19. Леонардо Бонучи, 13. Рафаел Толой, 2. Джовани Ди Лоренцо, 8. Жоржиньо, 18. Николо Барела, 7. Давиде Фратези, 4. Леонардо Спинацола, 11. Николо Дзаниоло, 17. Чиро Имобиле